יום רביעי, 19 באוקטובר 2016

הסיור שלי בבלטיות הסתיים והכל עומד דום ומוכן עבורכם.

נטוס ב-1.8.2017 לורשה ונחזור מריגה ב-10.8.2017- מחכים לנו עשרה ימים מרתקים. טיול המשלב נוף ירוק, אגמים יפיפיים, נהרות ויערות, עיירות קטנות לצד ערים גדולות שהולכות ומתמערבות בקצב מהיר.
בין כל אלה נשמע את סיפורן של קהילות קובנה, טרוקאי, וילנה, פוניבז' וריגה. סיפורם של הגאון מוילה, אבא קובנר, לאה גולדברג, אברהם מאפו
(ויאמרו איש אל רעהו: "ראו-נא היפה בבנות ציון!"
ואמנון אמר אליהם: "הוי, רועים, הרואים את הגבוה מהם, נשפיל-נא לראות את רבצי עדרינו ואל נשא עינינו לראות בבנות מרום ים הארץ!"),
אלחנן אלקס ועוד ועוד... נפגוש את הקהילות האלה בתפארתן ובשברן. נתייחס כמובן גם להיסטוריה המיוחדת של המדינות הבלטיות, לתקופה הקומוניסטית ולמעבר החד לדמוקרטיה.
יער רומבולה הריגה
נבקר בין היתר ברובע היהודי של וילנה שבו פעל הגאון מוילנה. היום הרובע כל כך יפה שזה צובט בלב...
בין הקתדרלות, הצלבים, המדונה ובנה ישו, נחבאים בתי הכנסת, אליהם מגיעים יהודי המקום, כל אחד וסיפורו המיוחד.                        
בקובנה נפקוד את ביתה של לאה גולדברג, הבית נותר כשהיה ורק הזמן שעבר בינתיים הוסיף לו קמטים הנותנים לו מראה מיוחד ומוסיפים לו קורטוב של נוסטלגיה. ממש לידו ביתו של אברהם מאפו, וביניהם ניצבת הגמנסיה העברית.                        
גם בקובנה, בוילנה ובריגה נשמע גם על תקופת המלחמה, נבקר בחלקי העיר שתפקדו כגטו בין השנים 1941-1944. נשמע על תנועות המרד והפרטיזנים ויחד עם זאת נפנה גם זמן לתיירות, בילוי, והתרשמות מהבלטיות העכשוויות.
הבלטיות יפות במיוחד בעונת הקיץ. אנשים אחרי חורף קפוא חוגגים כל יום מחדש. בתי הקפה הומים אדם, המוני שווקים מכל הסוגים, מחירים אטרקטיבים במיוחד. הכיכרות מעוטרות במזרקות, תערוכות מתחלפות תחת כיפת השמים, נגני רחוב, שפע של גלידות ובעיקר מאור פנים ואדיבות...
שלושה לילות נהיה בוילנה, ארבעה לילות בריגה לילה אחד בקובנה ולילה אחד על גדות האגם בסובלקי. הנופים משגעים, התכנים מרתקים, המלונות מעולים והאוכל משובח. התנאים מצויינים והסיור ממש מותאם לכל גיל!
השילוב של כל אלה מבטיח סיור מעניין, חווייתי ומהנה!

מחכה לראותכם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה