יום רביעי, 28 בספטמבר 2016

סיכום איטליה

טיול מאורגן הוא אופרציה לוגיסטית מורכבת. בברלין, פולין ורוסיה יותר פשוט מאשר באיטליה בשל חוקי המקום, שפע המדריכים המקומיים, דרכים פתלתלות וצרות בהן האוטובוס לא יכול לעבור ונדרשים מיניבוסים קטנים, הקושי בעונה להשיג מלונות. כל אלו מדירים שינה מעיניי והופכים את הבטן שלי 1000 פעמים ביום.
הייתה לי באיטליה קבוצה מעניינת, שופעת סיפורים, מחייכת ובעיקר למדתי מהם המון.
אפי מראשון לציון יצא עם אורנה אשתו- היא אש להבה והוא עדין ומיוחד עם עיניים טובות במיוחד.
אפי נולד בטרנסניסטריה 1944 לאחר שאביו איבד אישה שנרצחה במהלך המלחמה באודסה. הוא היה בטוח שאיבד גם את ביתו ורק בארץ נודע לו שביתו שרדה. בעיצומה של המלחמה בגיהנום של טרנסניסטריה הוא פגש אישה ונולד אפי ועוד בת קטנה. כך ממש בתוך התופת.                        
יש איתי וגם את יוסי ואירית אקרמן. בילינו יחד גם בפולין וברלין. זוג כריזמטי שתמיד מוסיף לי ולקבוצה המון. גם אם יוסי שותק- מתעשרים ממנו.
יוסי ואירית עושים שמן זית בבית לחם הגלילית ואין כמו איטליה ללמוד מהם על שמן זית. כל זה בא ארוז עם ברקורד מרשים שעשו בחייהם. יוסי היה נשיא אלביט ובעיקר איש שתרומתו לחברה הישראלית מעניקה השראה לכל מי שפוגש בו. כל זה ללא אירית כמובן היה בלתי אפשרי.
ריקי ודני משמנה וסלטה של החברה הישראלית ויהודית וישראל שעד לא מזמן היה מהנדס אוניות. להם שלוש בנות נפלאות מכפר ורדים שאחת מהן, אמה, הגיעה ממחנות העקורים באיטליה, נורית שתמיד מאירה פנים ועוד ועוד.
קשה להזכיר את כולם אבל לכל אחד צבע מיוחד משלו.
אחד ההילייטים של הטיול זו בתיה שפי, המבוגרת ביותר בינינו שלא נחה לרגע.
בנסיעות היא מעיינת במפות, כותבת, מצלמת, לא מחמיצה רגע מהחיים והטיול. כבר מזמן שהיא מביטה מאחור על גיל שמונים. עיניה זורחות, אופטימית חסרת תקנה, צמאת ידע. עם מקל ההליכה היא צולחת כל מכשול ואין אחד שלא מאוהב בה.
נתראה בשנה הבאה.
בינתיים שנה טובה ומבורכת, שנת שלום ושגשוג, שנה נהדרת שתהיה לכל מי שיצא איתי השנה לפולין, ברלין ואיטליה ולכל אלה שיצאו איתי שנה הבאה גם לרוסיה.
שנה טובה שתהיה לנו כפרטים וכעם.
לו יהי.

תגובה 1: